Air Max 1

Poznáš nejakú legendárnejšiu siluetu Nike, než je Air Max 1? My nie. Tenisky, ktoré prvýkrát predstavili "Air Unit" alias bublinu, sa stali prelomovými takmer okamžite po svojom uvedení na trh. V druhej polovici 80. rokov sa Nike veľmi nerozšíril, konkurencia mu utekala míľovými krokmi. Jasné farby a odvážne vzory boli v móde, takže Nike musela čoskoro zareagovať.

#ShowMore#

Naplánovať tenisky, ktoré by doslova zničili konkurenciu a vrátili Nike späť do hry, nebolo jednoduché, našťastie na to spoločnosť mala ľudí a technológie. Na novej siluete použili technológiu "air", ktorú koncom 70. rokov navrhol Frank Rudy. Zostávalo už len jediné - odlíšiť sa od konkurencie.

Tinker túto otázku vyriešil počas jednej zo svojich ciest do Paríža. Všetci vieme, že bol vyštudovaný architekt, takže je logické, že tento odbor bol stále jeho koníčkom... Na vznik Air Max 1 mala veľký vplyv najmä jedna budova: Centre Georges Pompidou. Budova doslova prevrátená naruby. Všetky dôležité a funkčné prvky sa nenachádzajú vo vnútri, ale vystupujú zvonka. Tu vzniká myšlienka "Air Unit". Čo tak rozšíriť "bublinu", odstrániť časti podrážky okolo nej a úplne ju zviditeľniť?

Zrodila sa prelomová silueta. Tenisky Nike Air Max 1 mali premiéru 27. marca 1987 spolu s prvou reklamou značky Nike. Netrvalo dlho a z tejto siluety sa stali absolútne legendárne tenisky, bez ktorých si nevieme predstaviť modernú značku Nike.

A ako to už býva, žiadna svetová silueta sa nemôže nezúčastniť na spolupráci. Na modeli Nike Air Max 1 ich bolo veľa. Počnúc Nike Travis Scott Air Max 1, cez Air Max 1 CLOT, až po Patta Air Max 1. Potenciál spoluprací však rozhodne nie je vyčerpaný a my sa tešíme, s čím americký výrobca príde nabudúce.

Legendárna silueta by nemala chýbať v šatníku žiadneho milovníka tenisiek, či už vo vyššie spomínanej spolupráci, vo verzii Nike Air Max 1 Premium alebo v nejakej zaujímavej farebnej variante.

Cena

1021232
11021232

Značky

Velikost

Zobrazených položiek: 4
4 položiek celkom
Späť do obchodu