Air Max 95

Jeden zo základných a zásadných modelov produktovej rady Air Max od amerického výrobcu Nike má dnes neotrasiteľné miesto v ponuke takmer každého obchodu so sneakers. Ale nebolo to tak vždy.

#ShowMore#

V 90. rokoch prevládala túžba po basketbalových teniskách, bežecké siluety mali na trhu málo miesta. Sergio Lugano sa však pokúsil obrátiť pozornosť na bežeckú obuv so svojou siluetou Nike Air Max 95. A úspešne.

Dizajn založený na štruktúre ľudského tela bol úplne prelomový. Rôzne vrstvy vrchného materiálu predstavujú svaly, podrážka chrbticu a očká na šnúrkach dokonca rebrá. Práve konštrukcia tenisky zaručuje, že bude dobre vyzerať aj po dlhom nosení a odolá aj najhoršiemu počasiu. Ďalším charakteristickým znakom je praktická absencia swooshu, aspoň v podobe, v akej ho poznáme z iných topánok. Značka výrobcu nie je po celej bočnej strane topánky, zaberá len malý priestor okolo päty, čím vytvára jedinečnú štruktúru.

Vďaka svojej jedinečnosti rýchlo prenikli do hip-hopovej subkultúry, nosili ich veľké mená svetovej scény ako The Game, alebo Jay-Z, a postupne sa stali ikonou streetwearu. V istom období ich dokonca nosili gangy zo západného pobrežia, konkrétne Bloods (Crips sa definovali Nike Air Max 98), ako rapuje The Game vo svojej piesni "Hate it or Love it". Popularita sa však nezastavila v USA, silueta veľmi oovplyvnila aj európsky rap, pre svoju pohodlnosť si ju obľúbili najmä drill a grime umelci zo Spojeného kráľovstva a Nemecka, najmä vďaka jej pohodliu.

Veľkú úlohu však zohrával aj počet farieb. Nike Air Max 95 White alebo Nike Air Max 95 Black sú základné, vzhľadom na konštrukciu topánky originálne kúsky, naopak Nike Air Max 95 Camouflage alebo Nike Air Max 95 Premium doslova žiaria, a sú tak ústredným bodom celého outfitu. Pre milovníkov klasiky stojí za zmienku aj model Nike Air Max 95 OG, ktorý prináša pôvodné varianty tejto ikonickej obuvi (napríklad Nike Air Max OG "Neon", Nike Air Max OG "Burgundy").

Množstvo prvkov tejto tenisky vyniká aj na viacerých spoluprácach, ako napríklad Nike Air Max 95 Comme des Garcons alebo spolupráca s japonskou značkou atmos.

Cena

118296
1118296

Značky

Velikost

Zobrazených položiek: 8
8 položiek celkom
Späť do obchodu