032c

Schválne si skúste si túto frázu vygoogliť. Som si takmer istý, že by ste nikdy neuhádli, aký výsledok by ste dostali. Je to farba! Konkrétne sa nazýva "pantone red". Práve táto červená farba sa spája prakticky s celou históriou tejto nemeckej značky. Ale začnime od začiatku!

#ShowMore#

Predstavte si túto situáciu. Píše sa rok 2001, desať rokov po páde Berlínskeho múru, a Berlín, kde už rok žijete, je z hľadiska časopisov, ktoré sa venujú kultúre, stále pomerne nudným miestom. V tom čase prichádza na scénu mladý novinár, ktorý sa do nemeckého hlavného mesta presťahoval z New Yorku a chce zmeniť nepríjemnú situáciu v Nemecku. Jeho meno je Joerg Koch.

Tu sa začína príbeh 032c. Časopis bol založený v roku 2001 a v prvých číslach sa vyznačoval dvoma dôležitými vecami: spomínanou červenou farbou "pantone red", ktorá prakticky kompletne tvorila obálku prvých troch čísel, a témami, ktoré tvorili hlavné zameranie časopisu (umenie, móda, politika).

Ak je niečo kvalitné, časom sa to spozná. Presne to sa stalo v prípade 032c. Veľmi tomu pomohol nový kreatívny riaditeľ Mike Meiré, ktorý do časopisu nastúpil v roku 2007. Šliape na pomyselný plynový pedál takmer až na podlahu a časopis si získava nových fanúšikov. Prichádza aj s novými rubrikami, na stránkach pribúdajú zaujímavé články (história Comme de Garsons alebo Raf Simons), čitatelia dostávajú množstvo zaujímavých bonusov (napríklad nažehľovačku na titulnej strane s Bellou Hadid) a samozrejmosťou sa stávajú fotenia s fotografmi z prvej ligy (Mario Sorrenti, Inez a Vinoodh). Čo ešte chýba k dokonalosti? No samozrejme, apparel!

Manželia na ňom začali pracovať v roku 2015 a rovnako ako časopis, aj on sa dočkal pomerne veľkého hype. Spolupracoval na mnohých produktoch s velikánmi ako Stussy, Alyx či Gosha. Veľký podiel na úspechu mala manželka Joerga Kocha, Maria. Už v predošlej časti svojej kariéry pracovala ako konzultantka pre značky Jil Sander a Yeezy, takže táto skúsenosť bola v tomto prípade veľmi pozitívna. Oblečenie a doplnky preto nájdete u veľkého množstva retailerov pravdepodobne všade na svete.

Cena

105190
1105190

Značky

Velikost

Zobrazených položiek: 6
6 položiek celkom
Späť do obchodu