Stüssy

Týpek, ktorý mal šťastie na skvelé priezvisko. Shawn Stüssy! 
Zakladateľ rovnomennej značky sa narodil v roku 1954 v Kalifornii, kde strávil väčšinu svojho života. Práve "surferské" prostredie južnej časti tretieho najväčšieho štátu USA ho v živote ovplyvnilo natoľko, že sa v 80. rokoch rozhodol založiť vlastnú značku. A ako lepšie označiť Shawnove surfovacie dosky ako jeho priezviskom?

#ShowMore#

Spočiatku sa hrdo zobrazovali len na predaných doskách. Netrvalo však dlho a značka sa rozšírila o oblečenie. Začala predávať oblečenie, ktoré bolo veľmi spojené so surfovaním - teda plavky (plavecké šortky) a tričká. Kúsky, ktoré pôvodne slúžili len na propagáciu surfovania, však tvorcom čoskoro prerástli cez hlavu. Prišli mikiny, nohavice, bundy... Stüssy bolo na ceste k svetlým zajtrajškom.

Značku si doslova osvojili nové hudobné žánre ako punk, rap a získala si svoje neotrasiteľné miesto vo svete čoraz populárnejšieho skateboardingu. Práve vďaka týmto novým žánrom a subkultúram, ktoré boli v 80. rokoch na obrovskom vzostupe a boli jednoducho "cool", sa značka dostala do povedomia mnohých ľudí, umelcov a ďalších tvorcov.

Značka čerpá obrovské množstvo inšpirácie od umelcov, kreatívcov a ďalších podobne naladených ľudí. Preto sa rozhodli vytvoriť skupinu s názvom "Stüssy International Tribe", ktorá zjednotila umelcov od Los Angeles cez Londýn až po Tokio a urobila Stüssy známym vo svete.

Značka si udržiava svoju popularitu už niekoľko desaťročí a zdá sa, že sa to nemení. Jej stratégia je jednoduchá - dostupné, kvalitné a dobre vyzerajúce oblečenie s príbehom. Čo viac si môžeme priať?

Teraz ho nájdeš aj u nás v SNEAKERGALLERY.

Späť do obchodu