Otázky a odpovede

Zaoberáme sa predajom limitovaných tenisiek a streetwearového oblečenia. Nie sme klasický obchod, ktorý získava celé kolekcie od dodávateľov, ale limitované kúsky pre náš sortiment si obstarávame sami.

Áno, všetok náš tovar je originálny.

Každý výrobok je po prijatí na sklad dôkladne skontrolovaný naším tímom odborníkov, aby sa zabránilo predaju falzifikátov, alebo pochybného tovaru. Po fyzickej kontrole tovaru sa každý výrobok označí Verified Tagem, ktorý zaručuje jeho originalitu. Ak si praješ, môžeme ti poslať fotografie konkrétneho produktu, aby si si mohol sám overiť jeho originalitu.

Je to spôsob, ako zákazníkovi zaručiť, že tenisky, ktoré si objedná, sú nielen nenosené, ale aj originálne. Samotný Verified Tag je čierny overovací štítok, ktorý sa nachádza na pravej topánke páru. Každé tenisky, ktoré sú označené touto visačkou, boli po prijatí do skladu dôkladne skontrolované naším tímom odborníkov. 

Verified Tag nám zároveň urýchľuje proces kontroly vráteného tovaru. Vrátenie tovaru bez SNEAKERGALLERY VERIFIED TAGS nie je možné. Úplné znenie obchodných podmienok si môžete prečítať tu.

Nové výrobky nám chodia denne, na web neustále pridáváme nové produkty, ale doskladňujeme aj staršie produkty. Ak nie je požadovaná veľkosť online, doporučujeme použiť funkciu Strážiť dostupnosť, ktorú najdeš pri každom produkte vpravo dole. Stačí len vybrať Tebou požadovanú veľkosť a vyplniť e-mail, na ktorý ťa máme v prípade doskladnenia informovať.

Jedná sa o označenie veľkostí, ktoré využívajú hlavne značky Nike a Air Jordan.

  • Značka GS (Grade School) je označením pre detské topánky. Tie sú vyrábané vo veľkostiach 35.5 až 40.
  • Značka W (Women) značí dámské tenisky. Vzhľadovo sa tenisky nijak nelíšia od ostatných variánt, jediný rozdiel je v mierne odlišnej konštrukcii zvršku, ktorý býva užší, aby topánka lepšie sedela na drobnějšie chodidlá. Dámske tenisky bývajú zvyčajne vyrábané vo veľkostiach 35.5 až 44.5.

Ak si nie si istý, na aký variant produktu si narazil, môžeš si vždy skontrolovať parametre produktu, kde je tento údaj uvedený. 

Určite môžu, je to len otázka vkusu.
Nike obvykle vyrába tenisky buď v pánskom 
(veľkosti 40 a väčšie) a detskom (veľkosť 35.5 až 40) číslovaní, alebo naopak len v dámskom číslovaní (veľkosti 35.5 až 44.5). Väčšina tenisiek sa vyrába v unisexových farebných prevedeniach a označenie teda určite nie je dôvodom, aby si od svojich vysnených tenisiek opustil/a. 

Ak si nebudeš istý/á veľkosťou, kontaktuj nás a my Ti s výberom tej správnej radi pomôžeme.


INFORMÁCIE O PRODUKTE

Radi Ti pomôžeme vybrať veľkosť tvojich vysnívaných tenisiek. Buď osobne v našej predajni v Brne, kde si môžeš tenisky vyskúšať, alebo online, kde stačí napísať na info@sneakergallery.eu.

Niektoré tenisky sú tak limitované, že sa nám ich podarí získať len v niekoľkých veľkostiach. S limitovanosťou súvisí aj to, že niektoré druhy tenisiek už ďalej nedoskladňujeme, protože je veľmi obtiažne, alebo nemožné ich zohnať.

Na našom e-shope predávame limitované tenisky a ich cena závisí od ich vzácnosti. Naše ceny odrážajú ceny na sekundárnom trhu a veľkosť, ktorá bola vydaná v menšom počte párov, alebo je po nej väčší dopyt, je preto drahšia.

Yeezy Boost 350 V2 sú pomerne úzke, preto zákazníkom odporúčame zobrať si aspoň o pol čísla väčšiu veľkosť, ako je ich bežná veľkosť. Každá noha je samozrejme trochu iná a každá obuv sedí trochu inak. Pokojne nám napíš a my Ti podľa modelov, ktoré nosíš, poradíme správnu veľkosť.


OBJEDNÁVKY

V prípade akýchkoľvek zmien platby, alebo spôsobu dopravy v už vytvorenej objednávke nás prosím čo najskôr kontaktuj na sociálnych sieťach, alebo na e-mail info@sneakergallery.eu. Zmeny môžeme vykonať len do momentu, než objednávku predáme dopravcovi, potom už bohužiaľ nie sú možné žiadne ďalšie zmeny.

Napíš nám svoju požiadavku na e-mail info@sneakergallery.eu spoločne s číslom objednávky a my tvoju objednávku zrušíme. Ak je tvoja objednávka už poslaná, nemôžeme ju bohužiaľ zrušiť, ale ty ju stále môžeš odmietnuť u dopravcu a nám se tak vráti späť.

Každý občas urobí chybu a bohužiaľ ani my sa tomu niekedy nevyhneme. Ak dostaneš iný tovar, čo najskôr nás kontaktuj na e-mail info@sneakergallery.eu a celú situáciu urýchlene vyriešime.

Objednávku môžeš uskutočniť len na našom e-shope.

Stačí chvíľku počkat. Objednávku sme aj napriek tomu v poriadku zaznamenali, akonáhle sa nám do systému prepíše informácia o neúspešnej platbe kartou, odošleme automatický e-mail s platobným odkazom, pomocou ktorého je možné platbu uskutočniť znovu.

Ak chceš zmeniť spôsob platby, stačí nás kontaktovať na e-mail info@sneakergallery.eu, alebo na našich sociálnych sieťach.


DOPRAVA A PLATBA

Všetky objednávky posielame v dvojitom balení (doubleboxed). To znamená, že krabicu s teniskami zabalíme do ďalšej kartónovej krabice, aby sme zabránili akémukoľvek poškodeniu počas prepravy. Rovnako postupujeme aj s oblečením, ktoré tiež posielame v krabiciach.

Spolupracujeme s poprednými partnermi v oblasti logistiky. Na doručovanie objednávok v rámci Slovenska využívame služby Packety (doručenie na výdajné miesto a na adresu) a GLS.

Všetky objednávky sa snažíme odosielať najneskôr druhý pracovný deň od objednania. Väčšina prepravcov je schopná objednávky doručiť už druhý deň od odoslania.

V niektorých prípadoch môže byť dodacia lehota dlhšia, je to najčastejšie spôsobené tým, že časť tovaru máme na predajni, či na externom sklade, z ktorého sa najprv musí preposlať na sklad e-shopu, a odtiaľ priamo k zákazníkovi.

 

Na našom e-shope môžeš platiť bankovým prevodom, kartou, alebo na dobierku. 

Čas doručenia Tvojej objednávky bohužiaľ nemôžeme ovplyvniť. Kuriéri doručujúci balíky majú svoje vlastné trasy, na ktorých postupne vybavujú každú adresu. Ak potrebuješ upresniť čas doručenia, použi kontakt, ktorý si dostal v e-maile od samotného dopravcu.


VRÁTENIE A REKLAMÁCIE

Ak sa u Tvojich tenisek vyskytla vada, ktorá bola spôsobená chybou vo výrobe, alebo zlým použitím materiálov, môžeš tovar reklamovať.

Podrobný návod k reklamácii tovaru nájdeš tu.

Väčšina našeho tovaru pochádza z druhej ruky. Druhou rukou je myslené, že nebol zaobstarané veľkoobchodne, ale od šťastlivca, ktorému sa podarilo limitované tenisky získať. Nemusíš sa báť, že by tovar bol nejako opotrebovaný, všetko je stavom nové.

Na tovar z druhej ruky sa vzťahuje zákonná reklamačná lehota 12 mesiacov (viz Obchodné podmienky). Pokiaľ sa však jedná o tovar, který práve nepochádza z druhej ruky, vzťahuje sa naň štandardná 24 mesačná reklamačná doba.

Reklamovať možno len výrobné chyby. Bohužiaľ nemôžeme uznať reklamáciu na vadu, ktorá bola spôsobená nesprávnym zaobchádzaním, alebo prirodzeným opotrebovaním.

Peniaze za vrátenú objednávku, alebo uznanú reklamáciu vraciame v zákonnej 14-dňovej lehote.

Nákup môžeš samozrejme vrátiť v rámci zákonnej 14-dňovej lehoty na vrátenie tovaru. Maj na pamäti, že musí byť nenosený, iba vyskúšaný, bez známok používania a vrátane všetkých súčastí.

Podrobné pokyny na vrátenie tovaru nájdeš tu.

Položky nie je možné vymeniť. Ak vám veľkosť nesedí, musíte tovar vrátiť a potom si objednať inú veľkosť.

Podrobné pokyny na vrátenie tovaru nájdete tu.

O úspešnom prijatí, kontrole a odoslaní peňazí na tvoj bankový účet ťa budeme informovať e-mailom.

OSTATNÉ

 

Bohužiaľ, v súčasnosti neponúkame službu overovania pravosti výrobkov, ktoré neboli zakúpené na našej webovej stránke.

Na našom blogu však máme článok o tom, Ako rozpoznať falošné tenisky a oblečenie, takže si ho môžeš pozrieť.

Firemná faktúra nie je problém, stačí nás kontaktovať na adrese info@sneakergallery.eu. Maj však na pamäti, že ako podnik fungujeme v osobitnom režime DPH, čo znamená, že z väčšiny nášho tovaru nie je možné odpočítať DPH ako v bežných obchodoch. Do nákladov je však samozrejme možné zahrnúť aj nami vystavené faktúry.

Nemajte obavy, ceny produktov sú už konečné, nič sa k nim nebude pridávať. 

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sa neboj nám napísať na náš e-mail info@sneakergallery.eu, alebo Instragram.

Späť do obchodu