Nike

Celý príbeh velikána a módneho giganta sa začal písať v roku 1964 pod menom Blue Ribbon Sports. Malú firmičku kedysi dávno založil tréner atletiky Bill Bowerman a jeho bývalý študent Phil Knight. O dva roky neskôr otvorili svoju prvú predajňu a o pár rokov neskôr, konkrétne v roku 1972, uviedli na trh kolekciu obuvi pod značkou Nike.

#ShowMore#

Strih. Je rok 2022 a Nike je svetový gigant, ktorý určuje smer, trend a jeho tovar milujú ľudia po celom svete, včetne teba a tvojho botníku. O Nike by sa dali písať slohy. Táto značka má za sebou toľko príbehov, že aj keby sa natočil celovečerný film, nebude to stačiť. Poďme si radšej povedať aké tenisky sú od Nike najobľúbenejšie a prečo. 

Nike Air Force 1

Klasika všetkých klasík. Biele Air Force 1 sú asi tou najnosenejšou teniskou v uliciach a my sa tomu vôbec nečudujeme. Jej silueta padne každému a naviac ju obuješ ako aj k teplákom, tak aj k džínsám, ale baby napríklad aj k šatám, a už sme ju dokonca videli aj k obleku, napríklad na svadba. Pozri sa napríklad aj na modely ako sú Air Force 1 Shadow a Air Force 1 Pixel. 

Nike Air Max 95

Teniska, ktorú niekto buď totálne nenávidí, alebo totálne miluje. Je to niečo ako love & hate relationship k arašidovému maslu. Jej tvar nie je pre každého a chvíľu trvá, kým si ju zamiluješ. Keď sa to raz stane, už nie je cesty späť. Vyskúšaj si to na vlastnú päsť. Chybu nespravíš s OG colorway Neon, alebo napríklad s Air Max 95 v kolaborácií s japonskými Atmos. 

Nike Dunk

Úplne pôvodne boli Dunky designované na hranie basketbalu, potom si ich ale obľúbili skejťáci, a teraz predovšetkým všetci, ktorí milujú pohodlie, trošku chunky (Dunky) tenisky so swooshom na boku. Okrem klasických Dunkov u nás objavíš aj páry z kolekcie Nike SB Dunk. Tie spoznáš predovšetkým vďaka robustnejšiemu jazyku, aby tvoj priehlavok pri skejtovaní zažil trochu menej nárazov. Vonkajšie materiály sú vyberané tak, aby lepšie padli a držali na povrchu skejtovej dosky.

Určite nesmieme zabudnúť, že u nás nájdeš aj tenisky z veľmi zvučných spolupráci, ako je napríklad kolaborácia Nike x Off-White, Nike x Travis Scott, alebo Nike x Sacai. 

Cena

803038
1803038

Značky

Velikost

Zobrazených položiek: 182
Nike Dunk Low PRM Vintage Team Red (W) 1 FJ4555-100_35.5
Nike Dunk Low Indigo Haze (W) 1 DD1503-500_35.5
Nike Dunk Low Celtics 1 FN3612-300_38.5
Nike Dunk Low Blue Airbrush (W) 1 FN0323-400_35.5
Hore
Ďalšie produkty
182 položiek celkom
Späť do obchodu